Zakład Sprzątania i Dezynfekcji po Zmarłych oferuje profesjonalne usługi sprzątania po zgonach, w tym usuwanie tkanek za pomocą urządzenia GTX 40 i dezynfekcję z użyciem technologii SGP. Stosowane są także metody zamgławiania Airf...
Termowizja znalazła szerokie zastosowania przemysłowe. Przez inżynierów jest postrzegana jako technologia służąca do prognozowania możliwych awarii urządzeń przed ich rzeczywistym wystąpieniem lub do ich zlokalizowania w stadium początkowym.
Obraz termograficzny to w praktyce mapa rozkładu temperatury na powierzchni kontrolowanego urządzenia. Kamera termograficzna pozwala na zobrazowanie nawet drobnych różnic temperatury badanego elementu w postaci kolorów, umożliwiając w ten sposób ich rozpoznanie ze znaczną precyzją.
Pod koniec lat 90-tych inżynierowie zaczęli projektować i wykorzystywać w utrzymaniu ruchu programy do prognozowania prawdopodobnych awarii urządzeń, opierając się na analizie obrazów termograficznych. Możliwe stało się to poprzez regularne analizy obrazów termicznych wytypowanych urządzeń, takich jak przekładnie, silniki, transformatory a także inne elementy wykorzystujące energię. Już pierwsze objawy możliwej awarii, a więc zniszczenia łożyska, uszkodzenia warstwy izolacji lub korozji złącz powodują powstawanie nietypowych źródeł ciepła lub chłodu, które z czasem ulegają powiększeniu.
Odpowiednio wczesne zauważenie tego typu anomalii w ten sposób zapobieżenie większej awarii.
Termowizja jest więc wykorzystywana do nadzorowania realizacji procesów produkcyjnych oraz jako technologia wspomagająca optymalizację kierowania procesami przemysłowymi. Dlatego też obszar zastosowań termowizji przemysłowej nie ogranicza się już tylko do usług serwisowych i utrzymania ruchu. Obrazy termowizyjne są zatem wykorzystywane do bieżącej kontroli i monitoringu odpowiedniego przebiegu procesów produkcyjnych.